Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Yüksek Okulu Akademisyenleri Mardin’de Gerçekleştirlen 18. Ulusal Turizm Kongresi’ne Katıldı.

Tarih: 29/10/2017

Türkiye’nin çeşitli kentlerinde yapılan ve turizm alanında ülkenin en büyük ulusal organizasyonu olarak kabul edilen Ulusal Turizm Kongresi 18’incisini Mardin’de gerçekleştirdi. 18-22 Ekim tarihleri arasında T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirlen, 300´e yakın akademisyenin 150 bildiriyle başvuruda bulunduğu 18. Ulusal Turizm Kongresi’ne GAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Aktaş ve GAÜ Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yeşiltaş oturum başkanı olarak katıldılar.


Ulusal Turizm Kongresi ilk kez düzenlendiği 1990 yılından bu yana, her yıl Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden birinde düzenlenmektedir. Turizmin her yıl yeniden ele alındığı kongre bu yıl ilk defa Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi illerinden Mardin’de düzenlendi. Kongre, Mardin Valiliği’nin himaye ve koordinasyonunda, Artuklu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Mardin Eğitim Vakfı (MARSEV) iş birliğiyle gerçekleştirildi.


GAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Aktaş ve GAÜ Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yeşiltaş’ın oturum başkanı olarak katıldığı; Mardin’e ve Bölge turizmine katkı sağlaması beklenen, akademi ve iş dünyasından geniş kapsamlı bir katılımın "Kültür Turizmi" temasıyla ele alındığı 18. Ulusal Turizm Kongresi’nin turizm sektörüne katkıda bulunmasının yanında; yüksek öğretim kurumlarının Kongreye bilimsel katkı ve danışmanlık yapmalarını sağlamak amacını taşıdığı bildirildi. Aktaş ve Yeşiltaş, GAÜ’yü temsilen bu oluşumun içinde yer almanın ve bilgilerini paylaşmanın önemine değindiler.