Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ AKADEMİSYENİ ESENYEL, “KUZEY KIBRIS’TA SÜRDÜREBİLİR TURİZM¨ ADLI KİTABINI TANITTI

Tarih: 05/10/2017

Girne Amerikan Üniversitesi (gaü) Akademisyeni ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Doç Dr. İsmet Esenyel, Zoom Yayınları’ndan çıkardığı “Kuzey Kıbrıs’ta Sürdürebilir Turizm” adlı kitabını tanıttı.


Yayıncı kuruluş Zoom Yayınları sahibi Birol Bebek, yayınevinin 6’ncı kitabı olan, Esenyel’in “Kuzey Kıbrıs’ta Sürdürebilir Turizm” adlı kitabının onlar için diğer kitapları gibi bir gurur kaynağı olduğunu söyleyerek, baskı ile görselinin dışında içerik anlamında da övünebilecekleri bir eser olarak ortaya çıktığını ifade etti. Bebek ayrıca kitapların özel olduğunu ve her kitaba eklenen özel seri numarası ile her kitabın birbirinden benzersiz olduğunu ifade ederek, bunun bir ilk olduğunu da sözlerine ekledi.


Esenyel yapmış olduğu açıklamasında, 8 aylık bir çalışma ile daha önce medyada yayınlanan yazıları ile akademik alanda hazırladığı makalelerin, güncel olayların turizme etkisinin tartışıldığı bir kaynak kitap hazırladıklarını belirterek, medyaya da teşekkürlerini iletti. Esenyel, bu kitabın kendisi için ilk olduğunu ancak, son olmayacağını ifade etti. Kitabın 30 yıllık bir turizm serüveninin birikiminin kağıda dökülmesi olarak da algılanabileceğini ifade eden Esenyel, kitaba gösterilen ilgiye müteşekkir olduğunu söyledi. KKTC’nin turizim alanında hakettiği yeri alacağından endişesi olmadığını söyleyen Esenyel, 5 yıllık kısa vadeli ve 10 yıllık stratejik planlama için önemli bir kaynak olmasını ümit ettiğini belirtti.