Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ KONAKLAMA VE TURİZM YÜKSEK OKULU MÜDÜRÜ DOÇ. DR. HÜSEYİN BOZDAĞLAR; "MESLEĞİMİZ, YAŞAM BİÇİMİMİZDİR. MUTFAK BİLİMLERİ SANATI VE TURİZM EĞİTİMİNDE İDDİAMIZ YÜKSEK""

Tarih: 04/07/2017

Girne Amerikan Üniversitesi, Turizm ve Konaklama Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Bozdağlar;  üniversite eğitimi için turizm ve gastronomi bölümlerini arzulayan ve bu yönde alan tercihi yapacak öğrencilere yönelik tavsiyelerde bulundu.  


Katıldığı bir televizyon programında; Ada turizminin çekim noktası, Girne Kenti’nde yer alan GAÜ Merkez Kampüsü’nde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve diğer ülkelerden gelen öğrencileri ile uluslararası özellik kazanmış olan, turizm ve gastronomi alanında yapılan yüksek eğitime, "aynı zamanda yaşam biçimi de olan bu mesleğe karakteri uyan müstakbel öğrencilerimizi davet etmekten mutluluk duyuyorum." dedi.


"TURİZM, ARAYIŞLARI VE GELİŞİMİ TÜKENMEYECEK  KÜRESEL BİR DEVİNİMDİR."


Turizm hareketlerinin küresel ölçeklerdeki hacminin; turizm anlayışındaki yönelimlerin çeşitliliğinin artması ile, bu sektörde görev alabilecek müstakbel adayların; bu mesleği, temelde, `kendilerinin bizzat içinde oldukları bir yaşam biçimi` olarak algılamalarının en önemli faktör olacağını vurgulayan Doç.Dr.Hüseyin Bozdağlar "Bu devinime, yaşam karakteri uyan herkesi davet ediyorum. Mutfak bilimlerinin sanatı, Gastronomi de; aslında bir yaşam tarzıdır. Öğrencilerimiz için,  mutfak  sevgidir. Mutfakta olmayı sevdikleri  için, orada olmayı tüm yaşamları boyunca tercih ettiler. Böylece, her iki devinim de,  karakterlerinin bir parçası olmuş durumdadır. ‘Yaşarken, öğrenmek, öğrenirken yaşamak’  denilen şey de,  aslında bundan ibarettir." şeklinde konuştu.


"UYGULAMA HACMİMİZ EN ÜST SEVİYEDE"


GAÜ Girne Merkez Kampüsü`ndeki uygulama mutfakları ve aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Turizmi`nin hizmetinde de  olan; uygulama oteli "Le Chateau Lambousa" ile alan öğrencilerinin eğitimlerinin üst seviyede ve iddia ile gerçekleştirildiğine vurgu yapan Özdağlar,  "Kuzey Kıbrıs’ta, 30 yılı aşkın süredir, nitelikli yüksek eğitimi benimsemiş bir kurum olan GAÜ`nün güzide ve önemli bir yüksekokulu olan; ‘Turizm ve Konaklama Yüksekokulu’, tekrar ediyorum ki; aynı zamanda yaşam biçiminiz haline dönüşeceğini umduğumuz iki bölüm ile akademik hayatınıza yön vermeye hazırdır." dedi.